Vybavení na Nordic Walking

Oblečení a obuv by mělo být přizpůsobeno podmínkám, ve kterých je NordicWalking provozován.

Základem pro výstroj je stejně jako u jiných chodeckých či běžeckých sportů, kvalitní, pohodlná obuv, která musí dobře tlumit nárazy, musí umožnit práci kotníku /nejsou vhodné kotníkové trekingové boty/ Ideální jsou nízké a pohodlné sportovní běžecké boty, příp. nízké trekové boty.

Jednoznačně se vyplatí do obuvi investovat, aby byla nepromokavá, prodyšná a stabilní a perfektně Vám seděla. Je lepší koupit botu o půl čísla větší, v případě, že Vám noha oteče, kdo má problém s klentbou je vhodné si i pořídit ortopedické vložky do bot.

Dobrá obuv je minimálně stejně důležitá jako Vaše hole.

Oblečení je otázkou ceny a vkusu, na truhu je mnoho outdorových oblečení, osvědčený způsob při oblékání je tzv. cibulový princip, kdy vrstvíte více oděvů na sebe.

- První vrstva přímo na holé tělo oblékneme funkční prádlo /uchová pokožku suchou/
- Druhá vrstva má funkci izolační /v chladném počasí odvádí pot, ale součastě zajišťuje i tepelní komfort/
- Třetí vrstva má zabránit největším nezmarům počasí – vítr, déšť či sníh. Zároveň by měla prodyšná.

Jelikož NordicWalking je dynamickou chůzí, doporučujeme se na naše lekce příjít spíše na lehko, ať je Vám raději ze začátku mírně chladno, protože pohybem se zahřejeme. V opačném případě Vám bude příliš velké teplo, což Vám určitě nebude příjemné. Oblečení volte dle aktuálního počasí.

Dále je na naše lekce a výlety vhodná ledvinka, kde si můžete dát láhev s pitím, odložit „botičky“ či část oděvů, doklady a peníze. Rozhodně nechte doma velké baťohy a tašky přes rameno.

S veškerým vybavením Vám rádi poradí naši partneři ALPINSPORT v kamenném obchodě U Nádraží 5, v Teplicích., více na http://www.alpinsport.cz/.